II/547 Folkmarský kopec - Gregorov prameň - obmedzenie  ●  II/535 Mlynky (Rakovec) – križovatka II/535 a II/533 - čiastočná uzávierka cesty  ●  ZAPNITE SI SPRÁVNE OSVETLENIE VOZIDLA, AJ ZADNÉ SVETLÁ !
4. december 2020, meniny má Barbora, Barbara

DNI SLOVENSKÝCH CESTÁROV XVIII. RočníkCestárske Rodeo
Futbalový turnaj

Najzručnejší vodič sypača na Slovensku v roku 2013 – Peter Vašák

Slovenská cestná spoločnosť v spolupráci so Správou ciest Košického samosprávneho kraja zorganizovala v dňoch 9. – 11. októbra 2013 v Košiciach už XVIII. ročník Dní slovenských cestárov. Záštitu nad týmto podujatím odborného, športového a spoločenského charakteru prevzal minister dopravy, pôšt a telekomunikácií SR Ján Počiatek a predseda Košického samosprávneho kraja Zdenko Trebuľa. Akciu sprevádzala aj výstava komunálnej techniky zameranej na zabezpečenie zimnej a letnej údržby komunikácií.

Podujatia sa zúčastnili zástupcovia partnerských organizácií z USA (Rhode Island), Českej republiky, Poľska, Ukrajiny a Maďarska.

V rámci každoročne udeľovaných ocenení za mimoriadny prínos a aktívnu prácu pre cestnú spoločnosť bola Cena SCS za rok 2013 udelená dvom dlhoročným členom, a to:

  • Ing. Štefanovi Škodovi – predseda Revíznej komisie SCS
  • Ing. Ladislavovi Nyersovi – Špeciálne cestné práce KOREKT spol. s.r.o.

Cena SCS za rok 2013 za mimoriadny prínos v oblasti rozvoja medzinárodnej spolupráce bola udelená Ing. Rudolfovi Kubrovi z Českej silniční společnosti.

Srdcom cestárskych dní je bezpochyby už tradičná súťaž v jazde zručnosti vodičov na vozidlách zimnej údržby, resp. sypačoch s kompletným vybavením. Na cestárskom rodeu v Košiciach sa predstavilo 21 profesionálnych vodičov zo Slovenskej republiky, ktorým konkuroval český viťaz minuloročného cestárskeho rodea v Brne Zdeněk Pavezka.

Jazda zručnosti zahrňuje slalom vozidla na vytýčenej trase vrátane presnosti zastavenia či ovládania špeciálnej snehovej radlice. Hodnotí sa nielen rýchlosť, ale aj presnosť. Každý dotyk s prekážkou (sud, kužeľ – slalom, parkovanie do garáže, bránka – prejazd bránkou dopredu na presnosť, cúvanie bránkou na presnosť, obdĺžnik – zastavenie na presnosť, prejazdová lata – prejazd na presnosť) znamená časovú stratu v podobe presne stanovených trestných sekúnd. Obdobné súťaže sú organizované v USA, na Islande, v Českej republike a od roku 2005 aj na Slovensku. Cieľom akcie je popularizovať prácu cestárov pri zimnej údržbe a aspoň čiastočne pripraviť vodičov na zimné podmienky.

Správu ciest KSK v celoslovenskom kole reprezentovali dvaja vodiči: Zsolt Molnár zo strediska Rožňava, ktorý nahradil absentujúceho Milana Hajdúka – víťaza krajského kola v Spišskej Novej Vsi a František Pribula zo Spišskej Novej Vsi, ktorý sa v rámci kraja umiestnil na 2.mieste.

Cestárske rodeo v metropole východu vyhral s prehľadom reprezentant SLOVCESTY s.r.o. Peter Vašák s výrazným, takmer 45 sekundovým náskokom pred v poradí druhým Zsoltom Molnárom. František Pribula obsadil 3.miesto. Tabuľka obsahuje kompletné informácie o výkonoch súťažiacich vrátane celkových časov a trestných sekúnd (cestárske rodeo 2013). Bližšie informácie o počte trestných sekúnd za dotyk s vybranými prekážkami sú uvedené v dolnej časti tabuľky.

Vodič Bratislavského kraja, rodák zo Spiša, reprezentoval Slovensko ako víťaz celoslovenského kola aj na VII. ročníku medzinárodnej súťaže v Cestárskom rodeu, ktorá sa konala dňa 25.10.2013 na Masarykovom okruhu v juhomoravskom Brne. V konkurencii 19 vodičov si na náročnejšej trase pokiaľ ide o presnosť vybojoval bezkonkurenčnou a čistou jazdou 1.miesto!!!

Futbalový turnaj prebiehal paralelne s cestárskym rodeom v Infiniti Aréne. Zúčastnilo sa ho 8 mužstiev, ktoré odohrali celkovo 8 zápasov, v ktorých padlo spolu 24 gólov. Najlepším hráčom turnaja sa stal Zoltán Béreš z tímu NDS a za najlepšieho brankára bol vyhlásený Ján Murín z mužstva Región Stred. Titul najlepšieho strelca získal Gabriel Nagy, ktorý obliekal dres družstva Región Západ. Priebeh futbalového turnaja od zápasov 1.kola až po finálový duel je prehľadne znázornený futbalovým pavúkom (futbalový turnaj 2013).

Víťazom srdečne gratulujeme a želáme veľa úspechov na tohtoročnej súťaži v Malackách!
Aktuality

Europrojekty

Povodňové stavby

Akcie na cestách KSK

Počasie Košický kraj

DobréPočasie.sk, iMeteo.sk

Riaditeľstvo SC KSK

Správa ciest Košického samosprávneho kraja, Námestie Maratónu mieru 1, 042 66 Košice
Adresa pre osobný kontakt: Správa ciest KSK, Ostrovského 1, 040 01 Košice

E-mail: sekretariat@scksk.sk

SC KSK, Stredisko Moldava nad Bodvou

Sídlo strediska: Hviezdoslavova 48, 045 01 Moldava nad Bodvou
Vedúci strediska: Ing. Juraj Buľko
Telefón: 055 / 460 2052, E-mail: sekretariat@scksk.sk
Cestmajsterské obvody: Moldava nad Bodvou, Čaňa, Košický Klečenov

SC KSK, Stredisko Spišská Nová Ves

Sídlo strediska: Tepličská cesta 9, 052 01 Spišská Nová Ves
Vedúci strediska: Vladimír Baloga
Telefón: 053 / 44 21 784, E-mail: sekretariat@scksk.sk
Cestmajsterské obvody: Spišská Nová Ves, Hincovce, Mníšek nad Hnilcom
Margecany (vysunuté pracovisko pre zimnú udržbu)

SC KSK, Stredisko Rožňava

Sídlo strediska: Betliarska 9, 048 01 Rožňava, Vedúci strediska: Ing. Gabriel Grecmacher
Telefón: 058 / 73 23 240, E-mail: sekretariat@scksk.sk
Cestmajsterské obvody: Rožňava – západ, Rožňava – východ, Dobšiná,
Štítnik (vysunuté pracoviská pre zimnú udržbu)

SC KSK, Stredisko Trebišov

Sídlo strediska: Ruskovská 3, 075 01 Trebišov, Vedúci strediska: Gejza Tóth
Telefón: 056 / 67 13 500, E-mail: sekretariat@scksk.sk

Cestmajsterské obvody: Trebišov, Sečovce, Kráľovský Chlmec

SC KSK, Stredisko Michalovce

Sídlo strediska: Lastomírska 6, 071 01 Michalovce
Vedúci strediska: Michal Kráľ
Telefón: 056 / 64 25 335, E-mail: sekretariat@scksk.sk
Cestmajsterské obvody: Michalovce, Sobrance, Veľké Kapušany
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.
x